Ładowarka Procesorowa 6V/12V EverActive CBC-1

producent: everActive
everActive
symbol: HLEVCBC1
49,90  cena netto: 40,57 zł
wysyłka od: 9,90 zł
Produkt obecnie niedostępny

Ładowarka 'prostownik' do akumulatorów 6V / 12V żelowych / AGM / kwasowo-ołowiowych
Everactive CBC-1
cyfrowy, w pełni automatyczny.EverActive CBC1 to uniwersalna ładowarka buforowa / tzw. "prostownik inteligentny" do wszelkiego typu akumulatorów kwasowych (samochodowych itp.) 6V i 12V, żelowych / AGM.

NOWA CYFROWA TECHNOLOGIA to mniejsze rozmiary, większa niezawodność, większa skuteczność, większa efektywność, mniejsze zużycie energii elektrycznej.
Ładowarka obsługuje większość dostępnych na rynku akumulatorów samochodowych, żelowych, AGM o pojemnościach powyżej 1.2 Ah.
Pomimo stosunkowo niskiego prądu ładowania 1A, ładowarka pozwala doładować i utrzymać pełne naładowanie nawet w przypadku większości akumulatorów samochodowych.

Prosto od specjalisty w branży zasilania24 miesiące gwarancji.


Ładowarka jest inteligentna, sterowana mikroprocesorem- po pełnym naładowaniu automatycznie wyłącza się, przechodząc w tryb monitorowania napięcia - w 100% bezpieczna dla każdego akumulatora.
Skuteczność naszej ładowarki jest porównywalna z procesem ładowania w wiodących, profesjonalnych urządzeniach (nawet wielokrotnie droższych) - używanie inteligentnej ładowarki nie wpływa negatywnie na eksploatację akumulatora, a wręcz przeciwnie, wydłuża czas jego eksploatacji!

Ładowarka odpowiednia jest dla rozmaitych akumulatorów o różnych pojemnościach - nadaje się również do akumulatorów żelowych, motocyklowych, stosowanych na jachtach czy akumulatorów do skuterów o mniejszej pojemności.W ładowarce zastosowano pionierskie rozwiązania:
  • Najnowsza technologia SMD - mikroprocesor i wszystkie komponenty zamknięto w miniaturowej, bardzo zgrabnej obudowie, ładowarka niweluje zjawisko zasiarczania akumulatorów, które może powstawać podczas ładowania, w 100% bezobsługowa- wystarczy podłączyć pod zaciski akumulatora i do sieci AC, ładowarka samodzielnie wykona całą pracę,
  • Automatyczna i pewna kontrola naładowania akumulatora - ładowarka wyłącza się po osiągnięciu określonego napięcia, monitorowanie napięcia po zakończeniu ładowania - automatyczne wznowienie ładowania w przypadku spadku napięcia na akumulatorze, również po zaniku napięcia z sieci AC, automatyczna detekcja akumulatorów 6V / 12V,
  • Ładowarka wyposażona w komplet zabezpieczeń przeciw zwarciom, przed błędnym podłączeniem biegunów, przed przegrzaniem, przeciążeniem, przeładowaniem itp.


Ładowarka CBC 1 jest przeznaczona do baterii 6V / 12V typu żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid. Ładowanie przebiega automatycznie. Proces ładowania, działanie ładowarki sygnalizowane jest dwukolorową diodą LED.

Sposób działania ładowarki CBC1:
1. Automatyczne określenie rodzaju, napięcia i stopnia naładowania akumulatora.
2. Ładowarka automatycznie rozpocznie doładowywanie, jeżeli napięcie na akumulatorze wynosi <13V dla akumulatora 12V i <6,5V dla akumulatora 6V,
3. Ładowanie jest automatycznie kończone po osiągnięciu napięcia ok. 14V (dla akumulatora 12V) lub ok. 7V (dla akumulatora 6V) - ładowarka monitoruje napięcie na akumulatorze i w razie konieczności powtarza kroki 2-3.

CBC-1 zapewnia buforowe, konserwacyjne ładowanie akumulatora, utrzymując gotowość do pracy w dowolnym okresie czasu.


Napięcie wejściowe: 100-240V AC 50Hz/60Hz
Obsługiwane akumulatory: 6V/12V DC automatyczna detekcja
żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid
Obsługiwane pojemności akumulatorów: powyżej 1.2Ah
Sprawność: >75-80%
Napięcie ładowania: ok. 14V dla 12V akumulatorów,
7V dla 6V akumulatorów
Prąd ładowania: 1A
Temperatura pracy: -10..40st. C (ograniczenie mocy przy wyższych temp.)
Wymiary: 9.5 x 5.8 x 3.3 [cm]
Inne: długość kabla zasilającego AC ok. 0.5 m,
łączna długość przyłączy (z krokodylkami lub oczkami) ok. 1.8 m
W zestawie: ładowarka automatyczna everActive CBC-1,
instrukcja obsługi PL/EN/DE,
przyłącze z krokodylkami,
przyłącze z terminalami oczkowymi
Orientacyjny czas ładowania: 5 Ah - 7 h
10 Ah - 14 h
50 Ah - 70 h
100 Ah - 140 h

Produkt posiada certyfikat CE, spełnia wszelkie niezbędne wymogi oraz przepisy, a także został dopuszczony do obrotu na terytorium RP. Kraj pochodzenia: Chiny
Opinie o produkcie
Dostawa i płatność
Zapytaj o produkt
RAMtech.pl